On-Line Report

Reportáž o průběhu kampaně RIOCATH ANTI-COVID

OBSAH

INFO 000 PÁTEK 5. listopadu 2020 20:15 – Na úvod, aneb proč to všechno…

INFO 001 STŘEDA 11. listopadu 2020 11:11 – Start kampaně

INFO 002 PÁTEK 13. listopadu 2020 08:30 – První p.r. článek na www.seznam.cz

INFO 003 NEDĚLE 15. listopadu 2020 14:30 – Vstupujeme na sociální sítě

INFO 004 ÚTERÝ 17. listopadu 2020 11:30 – Druhý p.r. článek na www.seznam.cz

INFO 005 ČTVRTEK 19. listopadu 2020 08:30 – Třetí p.r. článek na www.seznam.cz

INFO 006 SOBOTA 21. listopadu 2020 16:45 – Čtvrtý p.r. článek na www.seznam.cz

INFO 007 NEDĚLE 22. listopadu 2020 09:00 – Jak to vidíme

INFO 008 ÚTERÝ 24. listopadu 2020 22:00 – Pátý článek

INFO 008 ÚTERÝ 24. listopadu 2020 22:00 – Pátý článek

Je na čase na koronavirus zaútočit, nestačí se mu jenom bránit.

Pandemie nemoci Covid-19 je od začátku jistým druhem válečného stavu. Minimálně pro lékaře a další odborníky v první linii. Ale také ro vědce, výzkumníky, vývojáře a konstruktéry. Ve válce pak nejčastěji vyhrává ten, kdo dokáže efektivně a rychle přizpůsobit strategii a taktiku aktuální situaci. Motivovat lidi a vytvořit technické prostředky k efektivní eliminaci protivníka. A v tomto ohledu počínání našeho státu v boji s virem až příliš dlouho na plné čáře selhávalo. Namísto abychom se snažili aktivně útočit, přicházeli bleskově s novými zbraněmi a koronavirus tak například sofistikovaným testováním dostali pod kontrolu, tak jsme zalezlí v zákopech a se zaťatými zuby plni rezignovanosti čekáme, kdy se to přes nás konečně nějak přežene, Ten zázrak se zase stane a „Amíci“ nás přijdou zachránit.

Jsme plni toho, jak jsme počtem malí, celkově tak nějak habituálně slabí a hlavně chudí. Takže prý nedokážeme vyvinout účinnou vakcínu, dovést specifické antivirotikum do třetí fáze klinických zkoušek, ani včas certifikovat spolehlivou odběrovou a testovací metodu nebo vyrobit výjimečně efektivní ochranné pomůcky. Natožpak abychom z toho všeho dokázali poskládat projekt faktického řešení korona-krize. A ten projekt rovnou uskutečnit. Tak dlouho nám tu bezmoc přes některá média tlučou už skoro rok do hlav, že nám zcela uniká podstata problému. Totiž takto fixovaná mentální poloha, do které jsme se nechali opět vmanipulovat, je naprosto falešná. Je to nepravda, horší to je: je to čirá krystalická lež, nás zničující. Nemůžu se ubránit tomu pocitu ale působí to na mne podobně, jak asi působily na úspěšně mobilizovaný národ bezprostřední dopady Mnichovské dohody. Takže opravdu budeme čekat, až nás někdo, kdo nás nedávno prodal, zase přijde zachraňovat? Vakcínou za desítky miliard? Anitvirotiky, jejichž základy jsme z velké části vytvořili my a tady? Nebo respirátory s nanotextiliemi v jejichž výrobě jsme světovou velmocí? Nebo mikrovlákny z aktivního uhlíku, tedy zase technologiemi, ve kterých jsme to zase byli spíš my, těmi skutečnými mozky, ze kterých vzešla velká část tohoto know-how, co nám teď všechno draze prodávají zpátky.

Je třeba uznat, že i v téhle zatracené pasivně obranné roli si přesto v jednom důležitém ohledu vedeme důstojně. Nejen že jsme uměli jako první z Evropanů ušít roušky v pravý čas, vytisknout statisíce ochranných štítů pomocí českých 3D tiskáren a věnovat je velkoryse těm, kdo je v tu chvíli ve špitálech nejvíc potřebovali… Krom toho třeba ve srovnání se Švédy, nebo například Belgičany nebo Američany jsme se projevili úrovní civilizovanosti jako vysoce konkurenceschopný národ se skvělou morálkou. To jsou totiž jsou totiž jinak vysoce rozvinuté země, kde často neudělali mnoho, nebo dokonce vůbec nic, aby zabránili masivní nákaze svých dlouhověkých nebo handicapovaných. A každý ví, že úroveň civilizovanosti národa se pozná hlavně podle toho, jak se dokáže postarat o své slabé, staré, handicapované a nemocné. V tomto směru můžeme být hrdí. A děkovat našim úžasným ženám i mužům ve zdravotnictví a také sociálních službách. Právě oni v první linii zajistili, že jsme jako národ rozhodně neztratili tvář. A to ani v době, kdy státní aparát skutečně nestíhal. Ale no dobře, uznávám, jedna prohraná bitva vládou prokoučované druhé vlny pandemie nám celou korona-válku neprohraje. Naopak. Ovšem jen pokud se z ní už konečně poučíme.

A právě v téhle situaci nabízíme jednu z možností, jak se v našich podmínkách s pandemií vypořádat bez zásadní pomoci zvenčí. Dlouhou řadu měsíců před tím, než bude reálně k dispozici bezpečná vakcína, kauzální lék, nebo dojde k promoření populace. Několik málo cca desítek tisíc lidí by nemuselo zbytečně předčasně odejít v Česku, stovek tisíc v Evropě a několik milionů ve světě…

I když to tak možná na první pohled nevypadá, tak fakticky nabízíme zcela novou zbraň do téhle války s koronavirem: levnější, účinnější, se snadným „ovládáním“. Odběrové a testovací sady RIOCATH® se můžou stát tou zbraní, která přispěje ke zvratu. Jestliže se nám ji totiž podaří ve spolupráci s akademickou obcí, státní správou a veřejností, tou ale speciálně tentokrát ne v roli dárců, ale v roli – byť většinou drobných – investorů, dotáhnout co nejrychleji do fáze hromadné výroby, budeme moci zásadním způsobem zjednodušit a zintenzivnit testování. A prakticky ze dne na den tak zarazit dlouhodobou zákopovou válku, hrozící tím že nás nakonec vyčerpá. Nemá smysl rozebírat důvody, proč to celé trvá tak dlouho, mnohé z nich jsou objektivními překážkami a nejspíš také nejsme těmi nejobratnějšími vyjednavači. Nicméně po všech jednáních s představiteli státu, která nikam nevedla, jsme se rozhodli jít vlastní cestou.

Investiční nabídka, kterou naše společnost připravila, pomůže otevřít nejen že vlastní, ale navíc přímou cestu k vyřešení zavlečeného problému. A je pro nás i proto v kombinaci s dalšími faktory destabilizujícími současný svět nepříjemně konkrétní předzvěstí nové hrozby. Navíc jsme v tomto případě přesvědčeni, že navrhovaným řešením prorazíme na světové trhy, snížíme deficit, který vytvořili někteří ministerští nákupčí masivním a hlavně v relaci cena/výkon často až neuvěřitelně přeplaceným pořízením zahraničních ochranných pomůcek, léků i vakcín. A přineseme odpovídající zisky těm, kteří do toho půjdou s námi. Investicí do projektu globálně patentově chráněné everzibilní trubičky RIOCATH bojujete spolu s námi. Aktuálně s koronavirem. Ale potenciál této jen zdánlivě jednoduché konstrukce je mnohonásobně větší a důvodně očekávané přínosy pro moderní medicínu zásadnější.

MUDr. Miroslav Svoboda, předseda představenstva Riocath Global, a.s.

007 NEDĚLE 23. listopadu 2020 09:00

JAK TO VIDÍME

Dnešní příspěvek tentokrát neobsahuje další přepis p.r. článku, zatím tedy toho nejčerstvějšího z prezentovaných v minulých dnech na portálu seznam.cz. Bude krátkým shrnutím dosavadního průběhu první fáze naší malé kampaně, která postupným vystavením prvních čtyř zmíněných textů prošla jakýmsi zahřívacím kolem. Postupně jsme se uveřejňováním základních informací tedy dobrali podstaty (pro praktičtěji zaměřené členy realizačního týmu dlužno poznamenat že jimi přijato s velkým ulehčením). Zkuste se tedy podívat na investiční příležitosti, které na tomto webu přinášíme a budete-li některou z nich osloveni, neváhejte se s námi spojit.

V nastupující fázi kampaně se totiž budeme už daleko podrobněji a důsledněji zaměřovat na praktické argumenty, které by mohly přispět k naplnění jejího hlavního smyslu – akumulace prostředků umožňujících převést funkční prototyp sady pro autotest pozitivity COVID-19 v hromadně průmyslově vyráběný a řádně certifikovaný zdravotnický prostředek. A ten by se mohl a měl stát jedním z významných nástrojů zvládnutí dalšího průběhu koronavirové pandemie především na území České republiky, Slovenska. A věříme, že postupně i dalších zemí. Můžeme tomu „dalšímu průběhu“ říkat třeba „třetí vlna“ a očekávat její další ataku v předjaří příštího roku. Můžeme na koronavirus ale také nahlédnout jako na dlouhodobý problém, kdy jedni píší i říkají, že se budeme muset s ním naučit žít. Jiní zase (a za ty se ve skrytu duše považujeme i my) mají na paměti to, jakými prostředky bylo dosaženo například už před půl stoletím eradikace viru pravých neštovic, který o několik století dříve zavlečen do Nového světa důkladně nepomohl vyhladit z povrchu planety celé národy. A vidíte, ona se ta eradikace podařila. A fenomén československé epidemiologie v tom procesu tehdy opravdu mimořádně vynikl. Takže v zásadě nemusí být úplně nutné se s dlouhodobou existencí této „korona-kapsle“, naplněné nebezpečným genetickým kódem, trvale a jednou pro vždy smířit. Můžeme s tím něco začít dělat a to i v této „absolutní“ rovině…

MUDr. Miroslav Svoboda, předseda představenstva Riocath Global, a.s.

INFO 006 SOBOTA 21. listopadu 2020 16:45 – Čtvrtý p.r. článek na www.seznam.cz

INVESTICE DO BOJE S VIREM 

Unikátní šance investovat do války s koronavirem. Akcie české biotechnologické společnosti .

Podpořte boj s koronavirem nákupem akcií české biotechnologické firmy Riocath. 

Koronavirus se dá porazit. Jednou z nejdůležitějších zbraní v boji proti němu je spolehlivé testování. Konstruktéři skupiny RIOCATH představili na konci června možnost, která by podle nich dokázala efektivně pomoci zmírnit pandemií způsobená omezení. Tou je zcela nově koncipovaná odběrová sada z nosohltanu. Po zavedení do hromadné výroby umožní šetrnější, spolehlivější a levnější odběr vzorku pro přesnou antigenní i PCR diagnostiku. Navíc by si test mohl každý v lékárně koupit bez předpisu a sám se také otestovat. „S některými logickými omezeními by šel autotest plošně provádět. Naše firma má připravenu akvizici vývojářského i výrobního závodu. Předjednána je i řádná certifikace. Chybějí už tedy opravdu ,jenom‘ finance. A tady může pomoci veřejnost,” vysvětluje smysl investice do akcií předseda představenstva Riocath Global, a.s. MUDr. Miroslav Svoboda, spoluvynálezce globálně patentované everzibilní trubičky, která je základem produktů této firmy. Každý, kdo se rozhodne investovat do projektu Riocath, tak může podpořit i boj s koronavirem. Finance budou totiž využity na dokončení vývoje a zahájení průmyslové výroby Odběrové sady RIOCATH® pro autotesty.

INFO 005 ČTVRTEK 19. listopadu 2020 08:30 – Třetí p.r. článek na www.seznam.cz

RIOCATH HLEDÁ PARTNERY 

Riocath s Evropským patentem na unikátní zdravotnické prostředky hledá partnery  

Pro podporu realizační, investiční, technologickou i lékařskou expertní a také mediální. 

Odběrová sada Riocath vhodná na provádění autotestu a následné rozsáhlé, ale cílené testování by se mohla stát účinnou zbraní v boji s koronavirem. Pro tuto válku hledá společnost Riocath partnery, kteří by se chtěli stát součástí inovativního českého projektu založeného na patentovaném řešení everzibilních zdravotnických prostředků. “Riocath hledá partnery pro podporu v oblasti realizační, investiční, technologické i lékařské expertní a také mediální… Jedním z významných partnerů by mohla být vědecká instituce, která nám pomůže dokončit vývoj sady kombinováním s vhodnými diagnostickými látkami. Jiný partner by mohl dodávat tyto diagnostické chemikálie, aby mohla testovací sada pro okamžité testování sloužit například bezpečně v domácnostech. Důležitou roli, i když v tomhle případě zcela zastupitelnou, může sehrát stát nebo zdravotní pojišťovny. Tím rozhodujícím partnerem totiž bude samotná veřejnost a její přístup k věci,” konkretizoval předpoklady konečného úspěchu předseda představenstva firmy Riocath Global, a.s. MUDr. Miroslav Svoboda, spoluvynálezce celosvětově patentované everzibilní trubičky.  

Společnost Riocath má připravenu akvizici vývojářského provozu i výrobního závodu, předjednanou dodávku potřebného strojního vybavení, v přípravě je i certifikace a důkladné klinické zkoušení. Vyjmenovaní partneři by mohli zásadním způsobem urychlit nástup této nové „zbraně“ do boje s koronavirem. 

INFO 004 ÚTERÝ 17. listopadu 2020 11:30 – Druhý p.r. článek na www.seznam.cz

TESTY COVID PRO VŠECHNY 

Zpřístupnění testů na Covid-19 veřejnosti, aby měl každý možnost se otestovat podle potřeby. 

Testování může porazit viry. Musí být dostupné, snadno proveditelné. Riocath má řešení. 

Koronavirus se dá porazit. Jednou z nejdůležitějších zbraní v boji proti němu je spolehlivé testování. Konstruktéři skupiny RIOCATH představili na konci června možnost, která by podle nich dokázala efektivně pomoci zmírnit pandemií způsobenou krizi. Tou je zcela nově koncipovaná Odběrová sada z nosohltanu. Po zavedení do hromadné výroby umožní šetrnější, spolehlivější a levnější odběr vzorku pro přesnou antigenní i PCR diagnostiku. Navíc by si test mohl každý v lékárně koupit bez předpisu a sám se také otestovat. „S některými logickými omezeními by autotest připadal v úvahu. Jsou dána dispozicemi daného člověka, sami by se nemohli testovat například lidé s omezenou hybností horních končetin nebo malé děti,“ vysvětluje předseda představenstva Riocath Global, a.s. MUDr. Miroslav Svoboda, spoluvynálezce celosvětově patentované everzibilní trubičky, která je základem produktů této firmy. Společnost Riocath má připravenu akvizici výrobního závodu, předjednanou dodávku potřebného strojního vybavení a intenzivně připravuje řádnou certifikaci i nezbytné klinické zkoušky. Chybějí finance. A tady může pomoci každý, kdo se rozhodne investovat do projektu Riocath. Buďto dlouhodobě jako do perspektivního konceptu, nebo třeba cíleně a krátkodobě jen do projektu Odběrových sad RIOCATH® pro zmíněné autotesty a jejich urychlené uvedení na trh a do praxe. 

INFO 003 NEDĚLE 2020 11 15 14:30 – Vstupujeme na sociální sítě

Zdá se že, základní kámen našich sdělení byl „položen“. Od včerejšího večera přicházejí první reakce na uveřejněný p.r. článek na „Seznamu Novinky“ a na web už proklinula první více než tisícovka čtenářů a jejich počet narůstá. Začínáme reagovat na první dotazy přicházející k nám prostřednictvím Chatu umístěného na „LANDING PAGE“ kampaně a vypadá to, že budeme muset úvodní sekvenci kampaně trochu akcelerovat, abychom dříve odprezentovali naše téma v celé jeho šířce. A tak vedle toho, co už běží nastává čas dalšího důležitého kroku směřujícího k posílení naší komunikace s veřejností.

Tím bude postupné oživení profilů na frekventovaných sociálních sítích (Facebook, Twitter a Instagram). V uplynulých dnech jsme věnovali velikou pozornost snahy o posouzení, do jaké míry je vhodné naše téma na sítě vypustit. S koronavirem se mění svět komunikací rychleji, než kdy před ním. A stejně tak se mění i standardy nastavené pro komunikaci vážných témat. S nástupem distanční výuky školáků a studentů, telekonferencí managementů korporací i nového stylu komunikace některých vlivných politiků prostřednictvím Twitteru se pokusíme najít na sítích místo pro naše téma. Věříme, že v režimu pečování o děti doma a home office velké části zaměstnanců se najde chvilka a nám sítě přivedou další sledující. V průběhu dnešního dne zahájíme Facebookem a budeme pokračovat dál k oběma dalším sítím. Jejich ikony se objeví brzy po úvodní aktivaci profilů v zápatí webu.

INFO 002 PÁTEK 2020 11 13 08:30 – První p.r. článek na www.seznam.cz

První p.r. článek o RIOCATH ANTI-COVID na Seznamu.cz byl uveřejněn v průběhu dnešního odpoledne v tomto znění:

Spojme naše úsilí ke zvládnutí korona-krize.

Konstruktéři skupiny RIOCATH představili na konci června prototyp odběrové sady z nosohltanu. Po zavedení do hromadné výroby umožní cílenější, šetrnější, spolehlivější a levnější odběr vzorku pro diagnostiku. Od představení prototypu vedení společnosti vyvolalo řadu jednání s představiteli státu, ale konkrétní podpora je zatím v nedohlednu. Přitom tento projekt by mohl zásadním způsobem pomoci obrátit průběh „války s koronavirem“ a to ještě před vakcinací větší části populace. „Jednání probíhala měsíce, aniž by se dostavil konkrétní výsledek. Čas ale běží a tak jsme se rozhodli obrátit na veřejnost s mimořádnou investiční nabídkou do akcií jedné z našich společností,“ shrnul situaci předseda představenstva firmy Riocath Global a.s. MUDr. Miroslav Svoboda, spoluvynálezce celosvětově patentované everzibilní trubičky používané u řady produktů.

Společnost Riocath už má delší dobu připravenu akvizici vývojářského provozu i výrobního závodu a také předjednanou dodávku potřebného strojního vybavení. Předjednána je i řádná certifikace. Chybějí už tedy opravdu ,jenom‘ finanční prostředky. A tady může pomoci každý, kdo se rozhodne investovat do projektu Riocath a jeho samoodběrových sad.

a v rámci toho byl zprovozněn také on-line chat, který je zájemcům o informace plně k dispozici po většinu dne a to i v průběhu víkendu.

Ve 13 hodin proběhla porada realizačního týmu, na které byla představena ucelená koncepce kampaně. V současné době se soustředíme na postupné oživování profilů na sociálních sítích, ve snaze otevřít co nejvíce komunikačních kanálů a to nejen se zájemci o investici, ale také o různé formy spolupráce, která urychlí cestu Odběrové a diagnostické sady k uživatelům.

INFO 001 STŘEDA 2020 11 11 11:11 – Start kampaně

Dnes jsme v rámci první pravidelné porady realizačního teamu fakticky zahájili kampaň RIOCATH ANTI-COVID. Budeme se snažit maximálně využívat možností medializace prostřednictvím Internetu. V první řadě na webu společnosti Riocath FNDB, a.s. Ale také portálů typu Seznamu.cz a na sociálních sítích.
RIOCATH ANTI-COVID má za sice za hlavní cíl uvést na trh Odběrovou sadu RIOCATH, ideálně doplněnou o instantní diagnostiku pozitivity na COVID-19. Ale také dva další „doplňkové“ produkty. Věříme, že tato kombinace náš záměr posílí. Vždyť se říká, že „tři už jsou společnost“ :-). Jedná se tedy ještě nejen praktický, ale i designem atraktivní dvouplášťový štít DoubleShield pro jednorázové použití, který jsme vyvinuli ve spolupráci se studie Zdravý design s.r.o. v dubnu až květnu. A nakonec i kombinovaný antivirový filtr založený na vlastnostech netkané textilie z nanovláken v kombinaci se speciální vysoce účinnou formou aktivního uhlíku s mikrovláknitou strukturou a extrémní plochou skoro 1.000 m2 aktivního povrchu na gram. Ten je možno používat například jako součást respirátorové polomasky X-PROTECTION, vyvinuté našimi partnery ve Vývojovém centru ÚOCHB AV ČR.

Kampaň RIOCATH ANTI-COVID má také prezentovat projekt RIOCATH jako celek. Nejen ve vztahu k probíhajícímu procesu zvládání projevů pandemie COVID-19, ale hlavně jako inovativní nově do globálního prostoru nastupující technologickou platformu, s potenciálem změnit desítky a možná stovky typů zdravotnických prostředků. A přispět tak k podstatnému zmírnění nejrůznějších rizik, spojených s jejich léčebným nebo diagnostickým použitím.