První p.r. článek o RIOCATH ANTI-COVID na Seznamu.cz byl uveřejněn v průběhu dnešního odpoledne v tomto znění:

Spojme naše úsilí ke zvládnutí korona-krize.

Konstruktéři skupiny RIOCATH představili na konci června prototyp odběrové sady z nosohltanu. Po zavedení do hromadné výroby umožní cílenější, šetrnější, spolehlivější a levnější odběr vzorku pro diagnostiku. Od představení prototypu vedení společnosti vyvolalo řadu jednání s představiteli státu, ale konkrétní podpora je zatím v nedohlednu. Přitom tento projekt by mohl zásadním způsobem pomoci obrátit průběh „války s koronavirem“ a to ještě před vakcinací větší části populace. „Jednání probíhala měsíce, aniž by se dostavil konkrétní výsledek. Čas ale běží a tak jsme se rozhodli obrátit na veřejnost s mimořádnou investiční nabídkou do akcií jedné z našich společností,“ shrnul situaci předseda představenstva firmy Riocath Global a.s. MUDr. Miroslav Svoboda, spoluvynálezce celosvětově patentované everzibilní trubičky používané u řady produktů.

Společnost Riocath už má delší dobu připravenu akvizici vývojářského provozu i výrobního závodu a také předjednanou dodávku potřebného strojního vybavení. Předjednána je i řádná certifikace. Chybějí už tedy opravdu ,jenom‘ finanční prostředky. A tady může pomoci každý, kdo se rozhodne investovat do projektu Riocath a jeho samoodběrových sad.

a v rámci toho byl zprovozněn také on-line chat, který je zájemcům o informace plně k dispozici po většinu dne a to i v průběhu víkendu.

Ve 13 hodin proběhla porada realizačního týmu, na které byla představena ucelená koncepce kampaně. V současné době se soustředíme na postupné oživování profilů na sociálních sítích, ve snaze otevřít co nejvíce komunikačních kanálů a to nejen se zájemci o investici, ale také o různé formy spolupráce, která urychlí cestu Odběrové a diagnostické sady k uživatelům.